Семантичне ядро

Семантичне ядро сайту

Семантичне ядро сайту це найважливіший компонент seo-просування сайту в пошукових системах.

Що таке семантичне ядро?

Семантичне ядро сайту – це впорядкований список ключових слів і фраз за якими користувачі будуть знаходити сторінки вашого сайту в пошукових системах.

Семантичне ядро від звичайного набору слів відрізняється впорядкованістю, перш за все за ознакою частотності згадки. Це щось на зразок приватного словника слів російського (англійської, української) мови. Але стосовно вашої сфері діяльності.

Для чого створюється семантичне ядро сайту?

Частково ми вже відповіли на питання, навіщо вам збирати семантичне ядро – для кращої оптимізації сайту. Кожне ключове слово має свої найбільш часто вживані словоформи. Саме ці словоформи, які «на слуху» у вашій сфері та у вашій аудиторії, зазвичай найчастіше вживаються в запитах до Гуглу і іншим пошуковикам. Сео-оптимізація передбачає «включеність» цих слів і словоформ з семантічского ядра в контент сайту – тексти, заголовки, описи картинок, опису до відео і так далі.

Джерела даних для семантичного ядра

Для будь-якого професіонала своєї справи питання спочатку здається дивним. Набір слів, який найбільш вживаним для опису вашої сфери діяльності, для вас самоочевидний. Підкреслимо – для вас. Однак сайт ви створюєте не стільки для себе, скільки для ваших потенційних клієнтів, а вони можуть користуватися дещо інший термінологією при запитах до пошукових систем. Щоб уникнути непорозумінь з потенційними клієнтами краще заздалегідь ознайомитися, як саме найчастіше запитують в мережі вашу послугу ті, хто її потребує.

Google keyword planner

Щоб зрозуміти, як ваш потенційний клієнт спілкується з Гугл, скористайтеся інструментом google keyword planner. Для користування гугловських планувальником потрібно мати (створити) обліковий запис AdWords. У русифікованої версії це вкладка «Інструменти» і рядок «Планувальник ключових слів».

Yandex.wordstat

Щоб бути в курсі, що з вашої тематики користувачі «питають» у Яндекса – скористайтеся сервісом yandex.wordstat. Сервіс дозволяє побачити кількість запитів з точним входженням і пов’язаними словами, а також впорядкувати запити за джерелами трафіку – телефон, планшет, настільний комп’ютер. Зверніть увагу, що сервіс не здійснює транслітерацію запиту і, якщо ваша діяльність описується як російськими словами, так і латиницею – уточнюйте результати по кожному варіанту написання окремо.

Програми та сервіси створення семантичного ядра

Будь-який запит до вищенаведених сервісів видає ціле «полотно» словосполучень, пов’язаних з ключовим словом, що описує вашу діяльність. Зрозуміло, що будь-яка діяльність навряд чи може бути описана лише одним словом, тому таких «полотен» -Джерело семантичного ядра може бути багато. Як упорядкувати ці дані і сформувати адекватне вашому бізнесу СЯ для оптимізації сайту? Тут на допомогу приходять Спецсервіс для формування СЯ. Їх кілька десятків, тому расмтрім найефективніші.

Найбільш ефективні інструменти створення семантичного ядра:

Serpstat

Онлайн-ресурс, що дозволяє отримати топ-100 гугл-видачі та топ-50 видачі по Яндексу по вашій темі в 12 000 містах світу.

https://serpstat.com/ru/

KeyKollector / Словоёб

Платна програма і її безкоштовна демо-версія для збору ключових слів. «Демка» дозволяє попрацювати з пошуковими запитами до Яндексу і подивитися, як функціонує програма в цілому.

http://www.key-collector.ru/

Semrush

Сервіс для аналізу семантичного ядра сайту конкурентів. Простіше кажучи, ви можете досліджувати ключові запити сайтів конкурентів у вашій тематиці, які помітно обігнали вас в пошуковій видачі, і з’ясувати, під які запити «оптимізували» конкуренти.

https://ru.semrush.com/

Seranking

Сервіс аналізу семантичного ядра конкурентів і допоміжні інструменти, що дозволяють наочно побачити, ніж ваш сайт відрізняється від більш «просунутих» в пошуковій видачі.

https://seranking.ru/

Seo Case

Платний сервіс зі збору та угрупованню семантичного ядра.

http://seo-case.com/

Just Magic

Непоганий платний сервіс для збору семантичного ядра. Легко розберетеся в функціоналі, якщо бачили фільм «Кін-дза-дза».

https://just-magic.org/

Цих відомостей і допоміжних сервісів, в цілому, досить, щоб грамотно сформувати семантичне ядро сайту. Якщо ж ви не розпорядженні достатню кількість часу, щоб вникати в запропоновану інформацію – доручіть збір СЯ нашій команді професіоналів!